Turinys:

Kodėl pirmojo sovietinio olimpinio čempiono dailiojo čiuožėjo gyvenimas baigėsi taip anksti: Kiros Ivanovos pakilimai ir nuosmukiai

Anonim
Image
Image

Ji buvo pirmoji sovietų dailioji čiuožėja, atnešusi šaliai pirmąjį olimpinį medalį vienviečiame čiuožime. Pirmieji Kira Ivanovos treneriai pažymėjo: sportininkas turi tikslo jausmą ir sunkų darbą, kartu su akivaizdžiu gebėjimu įvaldyti sunkiausius elementus. Ji sugebėjo užlipti ant podiumo, visas pasaulis jai plojo, aktorė Keira Knightley buvo pavadinta jos garbei, bet ar Kira Ivanova buvo laiminga už ledo arenos?

Pakeliui į tikslą

Kira Ivanova

Kiros Ivanovos vaikystę vargu ar būtų galima pavadinti laiminga. Jis užaugo našlaitis su gyvais tėvais: tėvas paliko šeimą, kai jo dukra buvo dar visai maža, o motina buvo per daug užsiėmusi savo asmeniniu gyvenimu, kuriame pagrindinę vietą užėmė alkoholinių gėrimų pomėgis. Kirą užaugino močiutė, kuri pakeitė kūdikį ir mamą, ir tėtį.

Lyubovas Gavrilovna, atrodo, buvo vienintelis žmogus, kuris mylėjo mergaitę ir norėjo, kad ji normaliai gyventų. Būtent močiutė pirmą kartą atvedė savo anūkę į čiuožyklą, teisingai nusprendusi: net jei mergina netaps išskirtine sportininke, pamokos tikrai negalės jai pakenkti.

Čiuožykloje merginą pastebėjo sporto mokyklos „Spartak“trenerė Irina Anikanova, kuri Kirai išmokė dailiojo čiuožimo pagrindų. Irina Anikanova iškart atkreipė dėmesį į nepaprastą studento tikslo jausmą. Ji galėtų valandų valandas išsiaiškinti sudėtingus elementus. Ji nukrito, atsikėlė, viską pradėjo nuo pat pradžių ir neišėjo iš čiuožyklos, kol sunkaus šuolio neatnešė iki tobulumo.

Kai Irina Anikanova kartu su auklėtiniais atvyko dirbti trenerio Eduardo Plinerio asistente eksperimentinėje grupėje, Kira Ivanova tapo geriausia komanda. Po grupės išformavimo jaunoji dailiojo čiuožimo čiuožėja pradėjo treniruotis kartu su Viktoru Kudryavcevu, kuriam vadovaujant pasaulio jaunių čempionate iškovojo sidabro medalį. Iki Kira Ivanovos dailiojo čiuožimo atstovai, atstovavę Sovietų Sąjungai vienviečiuose čiuožimuose, pasaulio čempionatuose niekada nebuvo lipę ant pakylos.

Tiesa, Kiros Ivanovos pasiekimas išblėso, nes tais pačiais 1978 metais Elena Vodorezova iškovojo bronzos medalį suaugusiųjų Europos čempionate. Tačiau Kira ir toliau sunkiai kovojo, jos programa tapo sunkesnė, o jos pasiekimai tapo reikšmingesni. Čiuožėjui trūko tik meniškumo ir charizmos, tačiau ji tai kompensavo begaliniu sunkiu darbu ir atkaklumu.

Ji tapo viena SSRS čiuožimo pirmąja vieta, pradėjo dalyvauti suaugusiųjų turnyruose. Nesėkmės jos nepalaužė, ji nepasidavė po nesėkmingų pasirodymų Europos ir pasaulio čempionatuose bei Leik Placido olimpinėse žaidynėse. Ji paliko Vladimirą Kudryavcevą ir pradėjo mokytis pas Vladimirą Kovaliovą, kuris tapo ne tik jos treneriu, bet ir vyru.

Nuo pakilimo iki kritimo

Turnyro nugalėtojai dėl laikraščio „Moscow News“prizų (iš kairės į dešinę) D. Trenary (JAV, II vieta), Kira Ivanova (SSRS, I vieta), Anna Kondrašova (SSRS, III vieta)

Vadovaujant Kovaliovui, Ivanova 1982 metais tapo SSRS tautų spartakiados nugalėtoja, tačiau neatvyko į privalomą dopingo kontrolės procedūrą, dėl kurios čiuožėjas buvo diskvalifikuotas ir pašalintas iš Sovietų Sąjungos rinktinės. Pasak gandų, nepasirodymo priežastis buvo paprasta: merginą kartu su savo treneriu taip nuvylė jos pačios pergalės šventė, kad ji tiesiog pamiršo viską pasaulyje.

Atrodė, kad jos karjera baigta, nes grįžti prie didelio sporto nebus lengva. Tačiau Kira Ivanova sugebėjo dar kartą įrodyti, kad neturi lygių: 1983 m. Mergina laimėjo SSRS taurę ir tapo nacionalinės komandos nare. 1984 metų Sarajevo olimpinėse žaidynėse ji iškovojo bronzos medalį. Tai buvo tikras proveržis sovietiniam dailiojo čiuožimo sportui, nes iki Kira Ivanova nė vienas čiuožėjas niekada nebuvo lipęs ant olimpinio pakylos.

Kiros Ivanovos bronzos olimpinis medalis. 1984 metai

Kelerius metus Ivanova tapo Europos čempionato sidabro medalio laimėtoja, pralaimėjusi tik Katharinai Witt, situacija pasikartojo ir 1985 metais Tokijuje vykusiame pasaulio čempionate. Tačiau Kalgario olimpinės žaidynės Kirai baigėsi nesėkmingai: dėl šiurkščių klaidų trumpojoje ir laisvojoje programose ji užėmė tik septintą vietą ir nusprendė baigti sportinę karjerą.

Atsisveikinusi su sportu, Kira Ivanova, atrodo, neteko kojos. Ji neturėjo ko daugiau siekti, ir nebuvo kam palaikyti merginos tuo sunkiu laikotarpiu. Ji išsiskyrė su Vladimiru Kovaliovu, vėliau ištekėjo už Maskvos ledo baleto dirbusio Konstantino Tarelino, tačiau ši santuoka čiuožėjui laimės neatnešė.

1991 metais pagal sutartį ji išvyko dirbti į Turkiją ir ten suprato, kad laukiasi kūdikio. Priverstinis abortas neišgelbėjo merginos nuo sutarties nutraukimo, o po trijų mėnesių ji grįžo į Maskvą visiškai nusiaubta ir palūžusi.

Tragiška pabaiga

Atrodė, kad likimas išbandė Kirą Ivanovą dėl jėgų: jos močiutė mirė, Kira pati išgyveno automobilio avariją, o paskui neteko jaunesnės sesers, kuri savo noru atėmė gyvybę. Buvusi čiuožėja pradėjo savo negandas skandinti alkoholiniais gėrimais, vyras ją paliko, ji negalėjo išlaikyti „Dinamo“trenerio pareigų dėl auklėtinių skundų, kad treneris darbe pasirodo girtas.

Su Katharina Witt

Netrukus prie alkoholio buvo pridėta psichostimuliatorių. Ji suprato, kad naikina save, kelis kartus kreipėsi pagalbos į specializuotas klinikas, tačiau negalėjo susidoroti su savo priklausomybe. 2001 m. Rudenį, po kito gydymo kurso, Kira Ivanova savo dienoraštyje padarė įrašą, kuris pasirodė pranašiškas.

Image
Image

2001 metų gruodžio 20 dieną Kiros Ivanovos kaimynai, gyvenę Dekabristovo gatvės name, pastebėjo, kad į buvusio čempiono butą atsiveria durys. Įėję jie pamatė siaubingą vaizdą: Kira Ivanova buvo žiauriai nužudyta, o nukirpti plaukai gulėjo aplink. Vėliau ekspertai praneš, kad jaunos moters kūne buvo 17 durtinių žaizdų. Garsios dailiojo čiuožėjo medalių ir taurių pėdsakų bute nebuvo. Visi jie buvo parduoti seniai, nes Kirai Ivanovai visada reikėjo pinigų alkoholiui.

Jai buvo tik 38 metai, o tas, kuris padarė nusikaltimą, taip ir nebuvo surastas … Taip pat nežinomos detalės apie tragediją, įvykusią Dekabristovo gatvėje.

Legendinei sovietų dailioji čiuožėja, trenerė, pirmoji šokių ant ledo olimpinė čempionė Liudmila Pakhomova gavo tik 39 metus, tačiau per tą laiką jai pavyko daug pasiekti. Jie sakė, kad kartu su jos partneriu Aleksandru Gorškovu pakeitė šokių ant ledo stilių, o jų tango „Kumparsita“privertė plojimą visam pasauliui. Kodėl jėgų ir energijos kupina sportininkė neišgyveno, kad pamatytų savo 40 -ąjį gimtadienį?